Finansowanie paneli słonecznych

Kredyty, dotacje ulgi podatkowe w znacznym stopniu obniżają koszty budowy instalacji fotowoltaicznych.

Istotnym elementem decydującym o sposobie finansowania instalacji fotowoltaicznej jest cel produkcji prądu przez panele fotowoltaiczne. Energię słoneczną możemy skonsumować bądź sprzedać w systemie aukcyjnym.

Instalację fotowoltaiczną możemy sfinansować z własnych środków, środków, funduszy lub pożyczki. Każda z tych opcji ma zalety i wady.

Biznes

Rozwiązania biznesowa rzadko korzystają z własnych środków do budowy instalacji fotowoltaicznych. Dla biznesu najważniejszy jest czas szybkie decyzje mało formalności. Dobrym rozwiązaniem wydają się pożyczki. Skala inwestycji dyskwalifikuje większość dotacji na panele słoneczne.


Kredyty bankowe

Mamy do wyboru dwie opcje. Kredyt ratalny na zakup elementów instalacji fotowoltaicznej. Kredyt gotówkowy(link do informacji kredytowej) zaletą tego kredytu jest dowolność wydawania funduszy.


Leasing

Zaletą tej formy finansowania paneli słonecznych jest minimum formalności. Tutaj mamy trzy opcje do wybrania.

  • Leasing operacyjny
  • Leasing finansowany
  • Leasing „pożyczka

Gospodarstwa domowe

Panele słoneczne na potrzeby prywatne. Dla gospodarstw domowych przygotowano szereg funduszy oraz atrakcyjnych pożyczek bankowych, nie zapomnijmy też o ulgach podatkowych. O dotacje można starać się na poziomie rządowym jak i regionalnym.


“Mój prąd”

Możesz odzyskać bezzwrotnie 5 000 zł za instalacje fotowoltaiczną

Czytaj


“Czyste powietrze

dofinansowaniu zakupu paneli fotowoltaicznych w kwocie od 7 do 53 tys. zł


„Prosument2”

dotację w wysokości 15 lub 30 proc. dofinansowania

Dzięki takim dotacjom jak “Mój prąd” inwestycja w panele słoneczne jest opłacalna nawet dla gospodarstw o niedużych przychodach. 

Minusem są formalności których trzeba dopełnić aby skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę. Niezliczona ilość wniosków jak i załączników które należy wypełnić sprawia że jedynym wyjściem staje się zatrudnienie konsultanta a to wiąże się  z dodatkowymi kosztami.