FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA
– Gdańsk, Sopot, Gdynia,
Trójmiasto | pomorskie

Zwiększ swoje możliwości dzięki panelom słonecznym

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika:
Gdańsk, Sopot, Gdynia | Trójmiasto | pomorskie

Instalacje fotowoltaiczne są idealnym źródłem energii elektrycznej. Znacząco obniżają wydatki na energię elektryczną, a w późniejszym okresie (w zależności od instalacji fotowoltaicznej), przynoszą realne dochody.

Korzyści jakie dają panele słoneczne

Niezależność energetyczna
Dużo niższe rachunki za prąd
Możliwość wykorzystania nieużytków
Odpisy amortyzacyjne
Dotacje i ulgi

Zainwestuj w przyszłość swojego gospodarstwa

Szybki zwrot z inwestycji + czysta, ekologiczna energia ze słońca przez wiele lat


Tak jak w każdym biznesie, również w gospodarstwie rolnym podstawą sukcesu jest konkurencyjność. Aby być konkurencyjnym trzeba zwiększać wydajność produkcji poprzez zakup lepszych maszyn, czy automatyzację procesów produkcyjnych. To z kolei wymaga większych źródeł energii oraz nakładów finansowych.

Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną tym wyższe koszty uzależnione od dostawców energii. Rozwiązaniem, które zapewni rolnikom bezpieczeństwo i obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa rolnego jest zbudowanie własnej instalacji fotowoltaicznej.

To wszystko dzięki połączeniu wysokiej jakości komponentów + doradztwo w zakresie skorzystania z ulgi w podatku rolnym, czy programów krajowych i dofinansowań z Unii Europejskiej.

Aseb Green Energy pomoże Ci wybrać idealne rozwiązanie

1. Panele słoneczne na potrzeby własne

W projekcie uwzględniono mikroinstalacje fotowoltaiczne nie przekraczające 50kW. To rozwiązanie dla rolników o niewielkich możliwościach powierzchniowych, którzy chcą uniezależnić się energetycznie.

CEL: obniżenie rachunków za prąd i oszczędzanie pieniędzy

2. Farmy fotowoltaiczne

Scenariusz ten zakłada instalacje fotowoltaiczne powyżej 5O kW dla rolników poszukujących dodatkowych źródeł dochodu, posiadających dużo miejsca pod panele słoneczne. Farmy fotowoltaiczne wymagają innego podejścia do projektu instalacji fotowoltaicznej oraz sposobu finansowania.

CEL: obniżenie rachunków za prąd + dodatkowe źródło dochodu

Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na modernizację

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na energii z paneli słonecznych

Dla gospodarstwa o miesięcznym rachunku za prąd wynoszącym 1 000 zł, zalecana moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 20 kW. Koszt takiej instalacji wyniesie 62 800, a z uwzględnieniem ulgi w podatku rolnym jedynie 47 100zł.

W całkowitym okresie jej eksploatacji, który oscyluje na poziomie 25 lat, inwestycja wygeneruje 411 801 zł oszczędności i zwróci się po 4 latach. Obliczenia dla instalacji fotowoltaicznych o mocy 20kW i 50kW zaprezentowane zostały w tabelce.

Skorzystaj z kalkulatora, wynik prześlij do nas a my przedstawimy Ci korzystną ofertę.

Miesięczny rachunek
za prąd
Przykład 1 Przykład 2
1 000 zł
3 000 zł
Zalecana moc instalacji fotowoltaicznej 20 kW 50 kW
Koszt netto 62 800 zł 144 900 zł
Koszt z uwzględnieniem ulgi w podatku rolnym 47 100 zł 108 675 zł
Oszczędność z instalacji przez 25 lat 411 801 zł 1 038 577 zł
Okres zwrotu inwestycji 4,2 lata 4 lata

Podane informacje są przybliżone. Wyniki obliczeń mogę się różnić od cen energii elektrycznej oraz programów dotujących instalacje fotowoltaiczną.

Jak działamy?

Wiemy jak ważna jest dla Ciebie jakość Twojej planowanej pompy ciepła. Chcemy, abyś zaufał naszemu doświadczeniu i podejściu do współpracy z naszymi Klientami.

Dlatego rozpisaliśmy w proces 8 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej według którego każdorazowo działamy. Sprawdź jak wspólnie z Tobą przejdziemy przez proces budowy Twojej własnej instalacji fotowoltaicznej.

Twoja instalacja fotowoltaiczna w 8 krokach z Aseb Green Energy

Darmowa konsultacja

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz kontaktowy, a odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Wstępna wycena i projekt

Jeśli będziesz zainteresowany współpracą, podczas rozmowy zadamy Ci kilka pytań, które posłużą nam do wykonania wstępnego kosztorysu inwestycji. Do rozmowy przygotuj rachunek za prąd lub sprawdź zużycie roczne energii elektrycznej w miejscu inwestycji.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznej

Wywiad przeprowadzony podczas rozmowy pozwoli nam również na wykonanie poglądowego projektu instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do miejsca inwestycji. Bierzemy pod uwagę szereg czynników wpływających na efektywność dostarczania energii elektrycznej, aby osiągnąć jak największe jej uzyski. Jeśli wycena i projekt zostaną zaakceptowane przechodzimy do darmowej wizji lokalnej.

Darmowa wizja lokalna

Odwiedzimy Cię w Twoim domu lub firmie, żeby porozmawiać na temat projektu, pobrać wymiary inwestycji oraz sprawdzić warunki techniczne, które są niezbędne, aby przeprowadzić odpowiedni montaż instalacji fotowoltaicznej.

Wybór finansowania

Zdecydujesz, w jaki sposób ma zostać sfinansowana Twoja inwestycja. Pamiętaj, że możesz liczyć na naszą pomoc w zorganizowaniu formalności, aby uzyskać dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej lub kredytu/leasingu.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Nasi doświadczeni pracownicy zadbają o to, aby instalacja fotowoltaiczna została odpowiednio i sprawnie zamontowana. Wszelkie prace są wykonywane przy zachowaniu najwyższych standardów i wymaganych certyfikatów.

Podłączenie do sieci

Zorganizujemy za Ciebie również wszelkie formalności związane z przyłączeniem instalacji do sieci, abyś jak najszybciej mógł korzystać z dobrodziejstw własnej instalacji fotowoltaicznej!

Obsługa serwisowa

Ten etap pozostaje zwykle jedynie w naszej umowie z klientem określającej warunki gwarancji, ponieważ nasze instalacje nie wymagają serwisowania, natomiast w przypadku jakichkolwiek problemów możesz liczyć na naszą pomoc.

Porozmawiaj z nami,
my zdobędziemy fundusze

Ogromną zaletą fotowoltaiki są dotacje i nisko oprocentowane kredyty. Polski rząd i Unia Europejska przygotowały wiele programów pomocowych które pozwolą na dofinansowanie twojej instalacji fotowoltaicznej.