FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA
– Gdańsk, Sopot, Gdynia,
Trójmiasto | pomorskie

zwiększ swoje możliwości dzięki panelom słonecznym

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika:
Gdańsk, Sopot, Gdynia | Trójmiasto | pomorskie

Instalacje fotowoltaiczne są idealnym źródłem energii elektrycznej. Znacząco obniżają wydatki na energię elektryczną, a w późniejszym okresie (w zależności od instalacji fotowoltaicznej), przynoszą realne dochody.

Korzyści jakie dają panele słoneczne

Niezależność energetyczna
Dużo niższe rachunki za prąd
Możliwość wykorzystania nieużytków
Odpisy amortyzacyjne
Dotacje i ulgi

Zainwestuj w przyszłość swojego gospodarstwa:

Szybki zwrot z inwestycji + czysta, ekologiczna energia ze słońca przez wiele lat

Tak jak w każdym biznesie, również w gospodarstwie rolnym podstawą sukcesu jest konkurencyjność. Aby być konkurencyjnym trzeba zwiększać wydajność produkcji poprzez zakup lepszych maszyn, czy automatyzację procesów produkcyjnych. To z kolei wymaga większych źródeł energii oraz nakładów finansowych.

Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną tym wyższe koszty uzależnione od dostawców energii. Rozwiązaniem, które zapewni rolnikom bezpieczeństwo i obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa rolnego jest zbudowanie własnej instalacji fotowoltaicznej.

To wszystko dzięki połączeniu wysokiej jakości komponentów + doradztwo w zakresie skorzystania z ulgi w podatku rolnym, czy programów krajowych i dofinansowań z Unii Europejskiej.

Firma Aseb Solar System przygotowała dwa scenariusze
obejmujące finansowanie oraz budowę instalacji fotowoltaicznej:

1. Panele słoneczne na potrzeby własne

W projekcie uwzględniono mikroinstalacje fotowoltaiczne nie przekraczające 50kW. To rozwiązanie dla rolników o niewielkich możliwościach powierzchniowych, którzy chcą uniezależnić się energetycznie.

CEL: obniżenie rachunków za prąd

2. Farmy fotowoltaiczne

Scenariusz ten zakłada instalacje fotowoltaiczne powyżej 5O kW dla rolników poszukujących dodatkowych źródeł dochodu, posiadających dużo miejsca pod panele słoneczne. Farmy fotowoltaiczne wymagają innego podejścia do projektu instalacji fotowoltaicznej oraz sposobu finansowania.

CEL: obniżenie rachunków za prąd + dodatkowe źródło dochodu

Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na modernizację

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na energii z paneli słonecznych

Dla gospodarstwa o miesięcznym rachunku za prąd wynoszącym 1 000 zł, zalecana moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 20 kW. Koszt takiej instalacji wyniesie 62 800 47 100, a z uwzględnieniem ulgi w podatku rolnym jedynie 47 100 zł.

W całkowitym okresie jej eksploatacji, który oscyluje na poziomie 25 lat, inwestycja wygeneruje 411 801 zł oszczędności i zwróci się po 4 latach. Obliczenia dla instalacji fotowoltaicznych o mocy 20kW i 50kW zaprezentowane zostały w tabelce.

Skorzystaj z kalkulatora, wynik prześlij do nas a my przedstawimy Ci korzystną ofertę.

Miesięczny rachunek
za prąd
Przykład 1 Przykład 2
1 000 zł
3 000 zł
Zalecana moc instalacji fotowoltaicznej 20 kW 50 kW
Koszt netto 62 800 zł 144 900 zł
Koszt z uwzględnieniem ulgi w podatku rolnym 47 100 zł 108 675 zł
Oszczędność z instalacji przez 25 lat 411 801 zł 1 038 577 zł
Okres zwrotu inwestycji 4,2 lata 4 lata

Podane informacje są przybliżone. Wyniki obliczeń mogę się różnić od cen energii elektrycznej oraz programów dotujących instalacje fotowoltaiczną.

Szukasz indywidualnego podejścia?
Skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość lub kontaktując się z nami pod numerem telefonu
+48 782 311 625

Jak działamy?

Wiemy jak ważna jest dla Ciebie jakość Twojej planowanej instalacji fotowoltaicznej. Chcemy, abyś zaufał naszemu doświadczeniu i podejściu do współpracy z naszymi Klientami.

Dlatego rozpisaliśmy w proces 8 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej według którego każdorazowo działamy. Sprawdź jak wspólnie z Tobą przejdziemy przez proces budowy Twojej własnej instalacji fotowoltaicznej.

Wasze pytania i odpowiedzi

Rozwój fotowoltaiki w Polsce

Przyszłość fotowoltaiki w Europie i w Polsce do 2040 roku

Rok 2019 był rzeczywiście wyjątkowo dobrym rokiem dla energii słonecznej w Unii Europejskiej – w stosunku do roku poprzedniego odnotowano dwukrotnie wyższy wzrost popytu na energię słoneczną. Przewiduje się, że rekord ten zostanie przekroczony w 2022 r.

czytaj więcej…

Ulga inwestycyjna dla rolników na montaż instalacji fotowoltaicznej

Ulga inwestycyjna dla rolników 25% na zakup instalacji fotowoltaicznej

Ulga inwestycyjna w postaci 25% wartości inwestycji w panele słoneczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji. Cała procedura polega na odliczeniu aż ¼ całej kwoty instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego.

czytaj więcej…

farma fotowoltaiczna w Trójmieście

Co to jest farma fotowoltaiczna?

Elektrownia fotowoltaiczna to nic innego jak tysiące paneli zamontowanych na gruncie, w których zachodzi zjawisko fotoelektryczne pozwalające na produkcję energii.

czytaj więcej…


Porozmawiaj z nami,
my zdobędziemy fundusze

Ogromną zaletą fotowoltaiki są dotacje i nisko oprocentowane kredyty.
Polski rząd i Unia Europejska przygotowały wiele programów pomocowych które pozwolą na dofinansowanie twojej instalacji fotowoltaicznej.