ZWIĘKSZ SWOJE
MOŻLIWOŚCI Z FOTOWOLTAIKĄ

Inwestuj w swoją przyszłość

Tak jak w każdym biznesie podstawą sukcesu jest konkurencyjność. Aby być konkurencyjnym trzeba zwiększać wydajność produkcji poprzez zakup lepszych maszyn i automatyzację procesów produkcyjnych. A to z kolei wymaga większych źródeł energii oraz nakładów finansowych

Instalacje fotowoltaiczne są idealnym źródłem energii elektrycznej, znacząco  obniżają wydatki za prąd a w późniejszym okresie, w zależności od instalacji fotowoltaicznej, przynoszą dochody.

Korzyści jakie dają panele słoneczne

Niezależność energetyczna
Dużo niższe rachunki za prąd
Możliwość wykorzystania nieużytków
Odpisy amortyzacyjne
Dotacje i ulgi

Firma Aseb Solar System przygotowała dwa scenariusze
obejmujące finansowanie i budowę instalacji fotowoltaicznej.

Panele słoneczne na potrzeby własne.

W projekcie uwzględniono mikro-instalacje fotowoltaiczne nie przekraczające 50 kW dla rolników chcących uniezależnić się energetycznie o nie dużych możliwościach powierzchniowych, którym zależy głównie na obniżeniu rachunków za prąd.

Farmy fotowoltaiczne.

Scenariusz ten zakłada instalacje fotowoltaiczne powyżej 5O kW dla rolników poszukujących dodatkowych źródeł dochodu, posiadających dużo miejsca pod panele słoneczne. Farmy fotowoltaiczne wymagają innego podejścia do projektu instalacji fotowoltaicznej jak i sposobu finansowania.

Szukasz indywidualnego podejścia do projektu skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość z naszej strony kontaktowej albo zadzwoń TEL.782 311 625

Zobacz ile możesz zaoszczędzić na energii z paneli słonecznych

Dla gospodarstwa o miesięcznym rachunku za prąd wynoszącym 1 000 zł, zalecana moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 20 kW. Koszt takiej instalacji wyniesie 62 800 47 100, a z uwzględnieniem ulgi w podatku rolnym jedynie 47 100 zł.

W całkowitym okresie jej eksploatacji, który oscyluje na poziomie 25 lat, inwestycja wygeneruje 411 801 zł oszczędności i zwróci się po 4 latach. Obliczenia dla instalacji fotowoltaicznych o mocy 20kW i 50kW zaprezentowane zostały w tabelce.

Skorzystaj z kalkulatora, wynik prześlij do nas a my przedstawimy Ci korzystną ofertę.

Miesięczny rachunek
za prąd
Przykład 1 Przykład 2
1 000 zł
3 000 zł
Zalecana moc instalacji fotowoltaicznej 20 kW 50 kW
Koszt netto 62 800 zł 144 900 zł
Koszt z uwzględnieniem ulgi w podatku rolnym 47 100 zł 108 675 zł
Oszczędność z instalacji przez 25 lat 411 801 zł 1 038 577 zł
Okres zwrotu inwestycji 4,2 lata 4 lata

Podane informacje są przybliżone. Wyniki obliczeń mogę się różnić od cen energii elektrycznej oraz programów dotujących instalacje fotowoltaiczną.

Co dla Ciebie wykonamy

Budowa instalacji fotowoltaicznej

Ocenimy twoje zapotrzebowanie

Zanim przejdziemy do projektu instalacji fotowoltaicznej wyliczamy zapotrzebowanie na energię w gospodarstwie rolnym.

Projekt

Nie musisz się zastanawiać czego potrzebuje twoja instalacja fotowoltaiczna. Sami zaprojektujemy i dobierzemy elementy do twojej instalacji.

Formalności

Załatwiamy wszelkie formalności, zgody aby przyłączyć instalacje fotowoltaiczną do sieci. Pozyskujemy również w twoim imieniu dotacje i ulgi.

Porozmawiaj z nami,
my zdobędziemy fundusze

Ogromną zaletą fotowoltaiki są dotacje i nisko oprocentowane kredyty.
Polski rząd i Unia Europejska przygotowały wiele programów pomocowych które pozwolą na dofinansowanie twojej instalacji fotowoltaicznej.