Solis falowniki - recenzja i opinie

Falowniki Solis – recenzja i opinie

Inwertery Solis to światowa czołówka urządzeń stosowanych przy instalacjach fotowoltaicznych. Marka jest niezwykle ceniona, a to za sprawą wysokiej efektywności urządzeń, która sięga nawet 99%. Wszystko to za sprawą ich producenta. Firma Ginlong Technologies swoją ojczyznę ma w Chinach. Założona w 2005 r. w mieście Ningbo jest dziś jednym z liderów wśród producentów elementów instalacji PV. Projektuje i tworzy inwertery, ale też turbiny wiatrowe, które słyną z niezawodności, trwałości i wydajności. Inwertery Solis doskonale nadają się zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. W Europie marka Solis zaczynała od Wielkiej Brytanii, a dziś jej inwertery pracują w 60 krajach na świecie. Z ciekawostek – inwertery Solis są umieszczone nawet na wieży Eiffla.

Inwertery Solis w całości złożone z markowych komponentów

Przy tworzeniu falowników Solis nie ma miejsca na fuszerkę. Każdy podzespół pochodzi z fabryk najbardziej uznanych producentów sprzętu na świecie. Ginlong Technologies wspierają partnerzy z Niemiec, Włoch, USA, Japonii, Niderlandów i Szwajcarii. Dzięki TDK, Nichicon czy Magnetix inwertery Solis mają odpowiednią pojemność i indukcyjność. Układów scalonych dostarczają mi.in. Toshiba, Avago Technologies i Vishay. Wszelkie złącza i przełącza to zasługa Panasonic, Zettler czy Wieland. A sprawne działanie zapewniają zasilacze partnerów takich jak SiTime, Cree czy Littlefuse.

Falowniki Solis – gwarancja

Ginlong Technologies udziela na inwertery Solis 5 lat gwarancji. Z możliwością przedłużenia jej do 10 lat. Producent jest pewny niezawodności i prawidłowo, bo żywotność falowników Solis jest szacowana na 20 lat, co potwierdziły testy walidacyjne DNV-GL w kategorii „inwertery sieciowe”. Solis spotkało się z uznaniem samego rządu Chin. Lecz nie tylko. To pierwszy producent inwerterów, który mógł pochwalić się zaliczeniem testów niezawodności PVEL. Niezależny audyt DNV-GL wykazał, że awaryjność jest mniejsza niż 0,2%. Uznano wtedy inwertery Solis za najlepiej rokujące w kwestii żywotności. Ginlong Technologies to jedyny producent z Państwa Środka, który przez 4 lata z rzędu otrzymywał nagrodę Top Brand PV. A niemiecki TÜV Rheinland w swoim rankingu przyznał jednemu z modeli (20 kW) I miejsce w kategorii „Inwerter do komercyjnego użytku”. O niezawodności Solis świadczą certyfikaty zgodności z normami m.in. EN 62109-1:2010, EN 61000-6-3:2007/A1:20011 czy europejską dyrektywą niskonapięciową. Każdy inwerter przed wysyłką jest testowany i sprawdzany.

Zalety inwerterów marki Solis

Inwertery Solis mają szereg zalet, które są cenione przez ich odbiorców:

 • Szybko się uruchamiają dzięki niskiemu napięciu startowemu.
 • Wszystkie falowniki Solis są testowane przed wysyłką.
 • Maksymalna wydajność wynosi 97,5%-98,3% (zależy od modelu).
 • Ich żywotność wynosi 20 lat;
 • Zastosowanie wygaszanego ekranu powoduje bardzo niskie zużycie energii (poniżej 1W).
 • Pracują bardzo cicho (poniżej 30dB), co zawdzięczają zastosowanemu chłodzeniu konwekcyjnemu.
 • Można je podłączać do jednego, dwóch lub więcej niezależnych obwodów PV.
 • podwójna konstrukcja MPPT z precyzyjnym algorytmem MPPT
 • Mogą pracować w bardzo różnych warunkach. Zniosą niemal arktyczne mrozy (-25C) i pustynne upały (+60C).
 • Umożliwiają łączenie się poprzez WiFi Stick. To pozwala na zdalne monitorowanie pracy inwertera i zarządzanie zużyciem energii.
 • Zamknięte są w eleganckiej i solidnej obudowie o ochronie IP65.
 • Są lekkie, a przystosowane do sprawnego montażu.
 • Monitorowanie za pomocą przyjaznej aplikacji.

Szeroka oferta falowników Solis

Ginlong Technologies produkuje kilka rodzajów inwerterów. W swojej ofercie posiada:

 • inwertery jednofazowe – dzielące się na podserie S5 Mini Series i S5 2,5 – 3,6 kW. Charakteryzują się efektywnością 97,3% oraz zintegrowanym AFCI,
 • inwertery trójfazowe – występujące w wielu wariantach od 3 – 20 kW po 100 – 110 kW oraz modele między 80K a 215 – 255K. Maksymalna wydajność od 98,7% – 99%,
 • inwertery przechowujące energię – modele oferujące nieprzerywalne zasilanie, korzystające z zasilania rezerwowego o mocy od 5kW. Wykorzystujące technologię 5G do zdalnego ustawiania.

Inwertery / falowniki Solis – opinie

Warto poszukiwać opinii na temat określonych falowników w Internecie. Falowniki Solis są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Jeśli pojawiają się negatywne opinie to są one związane głównie z obsługą aplikacji do monitorowania. Po poniższych nieco sprzecznych opiniach dotyczących samej aplikacji widać, że narzekania mogą być też skorelowane z indywidualnymi umiejętnościami danego użytkownika. 🙂

Kilka przykładowych opinii przetłumaczonych ze strony www.solarquotes.com.au:

„Minął miesiąc od instalacji, a falownik wydaje się działać dobrze. Wysyła statystyki dotyczące wydajności systemu. Mam do nich łatwy dostęp na telefonie.”

„Aplikacja do monitorowania jest bardzo prosta, ale inwerter działa bardzo dobrze. Monitorowanie po WiFi jest łatwe w konfiguracji.”

„Inwerter działa rewelacyjnie. Aplikacja WiFi jest nieco skomplikowana, ale gdy już ją opanujesz pobieranie i monitorowanie danych jest proste.”


Projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych – Gdańsk, Sopot, Gdynia i okolice Trójmiasta

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych?

Skontaktuj się z nami:
– odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania
– przestawimy indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb
– umówimy się na darmową wizję lokalną