Falowniki Afore - recenzja i opinie

Falowniki Afore – recenzja i opinie

Afore (The Afore New Energy Technology) to chiński producent inwerterów fotowoltaicznych, który funkcjonuje w branży fotowoltaicznej już od 2010 roku. Główna siedziba Afore znajduje się w Szanghaju, a jej filie znajdują się w wielu krajach, w tym między innymi w Polsce, co jest bez wątpienia ogromnym atutem z punktu widzenia polskiego klienta.

Afore Polska sp. z o.o.
ul. Biecka 21a
38-300 Gorlice
T: +48 799 399 690
E: sprzedaz@afore.com.pl (Sprzedaż); serwis@afore.com.pl (Wsparcie Techniczne)
www.afore.com.pl

Afore – tanie, dobre inwertery z tzw. „średniej półki”

Afore nie jest marką typu premium, ale też nigdy producent ten nie zamierzał uzyskać takiego statusu. Afore sprzedaje falowniki w różnych klasach mocy m.in. od 3 kW do 10 kW, a ich wydajność sięga 98%. Największą zaletą tej marki jest jej bardzo niska cena. Z pewnością nie można porównywać Afore z markami typu Fronius, czy SolarEdge, które jakościowo są dużo lepsze, ale marki Afore nie trzeba też od razu skreślać.

Inwertery Afore – gwarancja i serwis

Inwestując w ten produkt w Polsce – otrzymujemy polską gwarancję na 10 lat. Z możliwością odpłatnego przedłużenia do 15 lat z ochroną IP 65. Co to znaczy? Możemy zainstalować produkty tej marki na dworze i nie powinno się nic z nimi poważnego dziać przez 15 lat. Nie powinny być one jednak wystawione bezpośrednio na słońce, deszcz czy śnieg. Trzeba się liczyć z tym, że po 15 latach użytkowania inwerter Afore trzeba będzie najprawdopodobniej wymienić na nowy.

Polski oddział techniczny marki Afore zapewnia dwa rodzaje serwisu – serwis stacjonarny w Gorlicach w województwie małopolskim, a prócz tego serwis mobilny z dojazdem z na terenie całej Polski.

Zalety i wady falowników Afore

Podsumowując. Zaletami marki Afore jest:

  • Niska cena
  • Dobry stosunek ceny do jakości – mimo niskiej ceny jakość inwerterów Afore jest dobra
  • Dość długa gwarancja
  • Stabilność producenta – funkcjonuje od 10 lat, duża produkcja, oddziały w wielu krajach w tym w Polsce
  • Serwis stacjonarny w Gorlicach (woj. małopolskie) i serwis mobilny na terenie całego kraju

Afore ma jednak swoje wady:

  • Po 15 latach falownik najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić.
  • Producent nie może się pochwalić żadnymi nagrodami, które zbiera konkurencja.

Sterownik SmartMeter od Afore

Do falownika Afore możemy dokupić sterownik SmartMeter, który instalujemy między falownikiem, instalacją domową i siecią. SmartMeter mierzy moc pobieraną i oddawaną do sieci oraz przesyła te dane do inwertera. Sprawdza również czy moc inwertera jest mniejsza lub równa zużyciu energii oraz czy nie jest ona bez potrzeby przesyłana do sieci elektroenergetycznej. Sterownik jest mały i można go w prosty sposób połączyć z siecią.

Dostępne modele inwerterów marki Afore

Przyjrzyjmy się dostępnym na ten moment produktom tej firmy. 

Afore jednofazowy – HNS1000TL-1 / HNS1500TL-1 / HNS2000TL-1 / HNS2500TL-1 / HNS3000TL-1

Niewielki inwerter jednofazowy z jednym MPPT o mocy AC od 1 do 3 kW. IP 65. Lekki produkt – świetnie działający przy niedużych inwestycjach. 

Falownik jednofazowy HNS3000TL / HNS3600TL

Słowa klucz w tym przypadku to uniwersalność i unikatowość. Niewielki inwerter z dwoma MPPT. Cichy, lekki – świetnie sprawdzający się przy wszelkiego rodzaju inwestycjach typu wschód-zachód.

Inwerter trójfazowy Afore BNT003KTL / BNT004KTL / BNT005 KTL / BNT006KTL

Trójfazowy inwerter z dwoma MPPT. Możliwość zamontowania na zewnątrz z dodatkowym wentylatorem.

Inwerter trójfazowy Afore BNT008KTL / BNT010KTL

Główną zaletą tego inwertera trójfazowego z dwoma MPPt jest fakt, że można go podłączyć do dwóch szeregów paneli fotowoltaicznych. 

Inwerter trójfazowy Afore BNT012KTL / BNT015KTL / BNT017KTL / BNT020KTL

Zewnętrzny trójfazowy inwerter. Możemy do niego podpiąć aż 4 szeregi paneli. Dzięki czemu produkt ten doskonale sprawdza się w inwestycjach korporacyjnych i biznesowych. Dodatkowa funkcja chłodzenia jest dodatkowym walorem tego urządzenia. 

Inwerter trójfazowy Afore BNT025KTL / BNT030KTL

Duża moc – wiele możliwości. 3 MPPT – z możliwością podłączenia 6 szeregów – o standardzie IP65.

Afore BNT050KTL / BNT060KTL

Duże inwertery sieciowe – z możliwością podłączenia aż 12 szeregów paneli. produkt wspierający duże inwestycje – w dobrej cenie.

Inwertery / falowniki Afore – opinie

Warto poszukiwać opinii na temat określonych falowników w Internecie. Falowniki Afore mają sporo pozytywnych opinii, co świadczy o tym, że jeśli mamy znacznie ograniczony budżet to falownik marki Afore może być odpowiednim rozwiązaniem.

Kilka przykładowych opinii przetłumaczonych ze strony www.solarquotes.com.au:

„Kupiłem inwerter Afore i muszę przyznać, że jakość jest dobra i wszystko sprawnie działa. Jego sprawność jest bardzo wysoka, a cena bardzo rozsądna.”

„Posiadam HNS5000TL-1 (falownik 5 KW). Nie napotkałem żadnych problemów. Urządzenie jest zainstalowane w moim garażu. Jest ciche, a zdalny monitoring jest świetny. Mogę sprawdzić logowanie z aplikacji Iphone lub strony internetowej.”

Pojawiają się też negatywne opinie mówiące o tym, że falowniki Afore psują się przed upłynięciem 15 lat. Serwis Afore jest bardzo dobry, ale z pewnością inwertery tego producenta są delikatniejsze i bardziej awaryjne niż falowniki z wyższej półki.


Instalacje fotowoltaiczne – Gdańsk, Sopot, Gdynia i okolice Trójmiasta

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych?

Skontaktuj się z nami:
– odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania
– przestawimy indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb
– umówimy się na darmową wizję lokalną