Inwertery / falowniki SolaX Power - recenzja i opinie

Falowniki SolaX Power – recenzja i opinie

Inwerter SolaX Power – budżetowe rozwiązania, bogate zaplecze techniczne

Inwerter SolaX Power jest produktem budżetowym. Mimo to ogromne zaplecze techniczne sprawia, że SolaX Power to producent, który ma aspiracje, aby stać się marką premium i rzeczywiście w ostatnich latach SolaX generuje bardzo szybki rozwój. Firma funkcjonuje w branży fotowoltaicznej od 2010 roku i jak dotąd sprzedała przeszło 600 000 inwerterów. Filie znajdują się już w 6 krajach, gdzie łącznie zatrudnionych jest aż 500 osób, a inwertery tej marki są już obecne w sprzedaży w 47 krajach. SolaX Power nie tylko inwestuje w produkcję niezbędnego oprzyrządowania, ale również w działalność badawczą. Przez lata działalności przedsiębiorstwa Inwerter Solax uzyskało wiele branżowych certyfikatów aż w 80 lokalizacjach. Swoim zaangażowaniem w rozwój branży uzyskał:

 • 50 patentów krajowych (15 patentów na wynalazki, 25 patentów na wzory użytkowe);
 • 10 patentów projektowych.

Gwarancja na falowniki SolaX Power

W Polsce możemy liczyć na 10-letnią bezpłatną gwarancję funkcjonowania inwerterów SolaX. Aby z niej skorzystać należy zarejestrować inwerter na stronie https://www.solaxpower.com/en/warranty-registration/. Przez pierwsze 5 lat gwarancja prócz kosztu produktu obejmuje również koszt transportu i instalacji inwertera. Przez kolejne 5 lat gwarancja obejmuje jedynie koszt samego falownika, a sam serwis jest już odpłatny.

Dodatkowo jest możliwość wykupienia gwarancji rozszerzonej nawet do 20 lat. To wskazuje na pewność producenta co do jakości swoich produktów i walkę producenta o to by stanąć w szeregu razem z takimi producentami jak Huawei, SMA, czy Fronius.

W porównaniu do konkurencji warunki gwarancji na produkty SolaX należy uznać za naprawdę korzystne.

Aktualnie trwa PROMOCJA – jeśli inwerter został kupiony, zainstalowany i zarejestrowany między 1 maja a 31 lipca 2021 roku, gwarancja zostanie przedłużona o 2 lata. Więcej informacji na temat promocji znajdziesz TUTAJ.

Zarówno sprzedaż, jak i serwis falowników SolaX Power może odbywać się na terenie Polski, co znacznie przyspiesza cały proces obsługi procesu gwarancyjnego.

Solax Cloud, czyli zdalne monitorowanie instalacji fotowoltaicznej

Falowniki SolaX dzięki dodatkowemu modułowi WiFi, który można dokupić, zapewniają bezprzewodową komunikację i dają możliwość monitorowania pracy instalacji fotowoltaicznej w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Jest to system typu „plug&play” – bardzo łatwy w podłączeniu.  Poprzez aplikację SolaX Cloud możemy na ekranie komputera lub smartfona kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej i oszczędności, ale również napięcie, poziom naładowania baterii, czy wgląd do danych historycznych.

Jest to system inteligentny, który po wykryciu usterki wysyła szczegółowy raport na wskazany adres e-mail.

Zalety i wady falowników SolaX

Do zalet falowników SolaX jest bezsprzecznie:

 • ich naprawdę korzystna, wręcz niska cena w porównaniu do producentów z wyższej półki i stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny. Jeśli nawet inwerter SolaX przestanie pracować po 15 latach to jego wymiana będzie bardziej opłacalna niż wymiana falownika typu premium z przedłużoną 20-letnią gwarancją;
 • bardzo dobre warunki gwarancji;
 • wysoka wydajność inwerterów – inwertery jednofazowa osiągają 97%, a trójfazowe 98%.

Jeśli chodzi o wady inwerterów SolaX to kilka lat temu amerykańska instytucja CEC, która bada inwertery przeznaczone na rynek amerykański, wykazała niższą sprawność i większy niż wskazany w karcie produktu pobór mocy falownika w nocy. Wyniki tego badania nieco zachwiały wiarygodnością marki SolaX, ale naszym zdaniem to już przeszłość. Obecnie produkowane produkty to inna generacja, a opinie na temat samych produktów są pozytywne.

SolaX nie może się też pochwalić żadnymi nagrodami od PVEL.

SolaX – stabilne inwertery do małych i dużych inwestycji

Warto zaznaczyć, że firma ta zyskała poparcie w branży nie tylko przez wyjątkową jakość swoich produktów, ale też, dzięki współpracy z innymi przedsiębiorstwami. Takie wspólne działanie pozwala w realizacji wielu interesujących inwestycji. Firma posiada własne inwertery hybrydowe i magazyny energii X-Hybrid – jest organem niezależnym, ale otwartym na współdziałanie. W swojej bogatej palecie produktów dostarcza zarówno inwertery trójfazowe, jak i jednofazowe. Do każdego urządzenia SolaX Power dołączona jest polska karta katalogowa, przewodnik po instalacji oraz instrukcja obsługi.

Inwertery trójfazowe SolaX X3 – sprawność, bezpieczeństwo i ochrona!

Produkt godny zaufania, dzięki wielu zabezpieczeniom.

 • niezawodna ochrona przed zbyt wysokim/niskim napięciem,
 • ochrona uziemienia,
 • ochrona przed przeciążeniem,
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
 • funkcjonalny wyłącznik różnicowoprądowy.
 • wysoka wydajność na poziomie 98,5%
 • szeroki zakres MPPT

Inwertery jednofazowe SolaX X1

To rozwiązanie idealne przy mniejszych inwestycjach. Mały, lekki inwerter. Charakteryzuje go:

 • niskie napięcie rozruchowe,
 • szeroki zakres MPPT,
 • wydajność na poziomie 97,6%,
 • funkcje chłodzenia konwekcyjnego.

Falowniki hybrydowe SolaX Power z magazynem energii

Zanim powstały inwertery hybrydowe mieliśmy do wyboru:

 • falowniki on-grid  – podłączone do sieci do której oddają nadwyżki energii elektrycznej, lecz w momencie braku zasilania urządzenie wyłącza się automatycznie;
 • falowniki off-grid – niepodłączone do sieci, gdzie nadwyżki energii są zwykle magazynowane w akumulatorach i wykorzystywane w dowolnym momencie.

Instalacja on-grid jest bezużyteczna w momencie awarii sieci, a w przypadku urządzenia off-grid nie skorzysta z magazynowania energii (które nie jest tanie) w momencie małego nasłonecznienia.

Inwertery hybrydowe SolaX łączą w sobie funkcję urządzeń on- i off-grid – dają możliwość inteligentnego zarządzania energią umożliwiając magazynowanie nadwyżki energii w akumulatorach do późniejszego jej wykorzystania, a dzięki funkcji awaryjnego źródła zasilania EPS można z niej skorzystać nawet w przypadku przerwy w zasilaniu lub gdy występuje zbyt małe nasłonecznienie, aby instalacja mogła wyprodukować odpowiednią ilość energii.

Zaletami inwerterów hybrydowych SolaX jest:

 • Ochrona przed awariami zasilania
 • Monitorowanie on-line
 • Ładowanie z sieci
 • Szybkość ładowania / rozładowania 6000W
 • Łatwa instalacja typu „Plug&Play”

Urządzenia hybrydowe różnią się od standardowych inwerterów tym, że poza samym magazynowaniem nadwyżki energii elektrycznej, umożliwiają ładowanie akumulatorów z sieci oraz kontrolują, aby moc z instalacji fotowoltaicznej została maksymalnie wykorzystana. Wykorzystanie energii z instalacji na potrzeby własne budynku może się zwiększyć nawet o 50-80%.

Inwertery SolaX Power – opinie

Falowniki SolaX Power zyskały tak dużą popularność, że bardzo łatwo znaleźć o nich opinie w Internecie. Prześledziliśmy je i poniżej wklejamy kilka z nich (przetłumaczone ze strony https://www.solarquotes.com.au/:

„Ostatnio miałem jeden drobnych problemów z konfiguracją mojej instalacji, ale serwis SolaX zadziałał bardzo sprawnie i wszystko działa już sprawnie.”

„Jestem bardzo zadowolony. Co wieczór dostaję maile z informacją ile energii zostało wygenerowanej przez moją instalację.”

„Miałem problemy z inwerterem po 2 miesiącach od jego zainstalowania – okresowo wyłączał się i musiał być na nowo uruchamiany. Zgłosiłem ten problem, przyjechali specjaliści i potwierdzili, że falownik musi zostać wymieniony. Na szczęście nie było z tym problemu. Całość przebiegła szybko i sprawnie.”

„Uwielbiam aplikację zdalną do śledzenia pracy instalacji, chociaż na początku nie sądziłem, że będę z niej korzystał.”

Jak widać problemy zdarzają się wszędzie dlatego naszym zdaniem najistotniejsza jest kwestia odpowiedniej obsługi serwisowej, którą SolaX Power może się pochwalić.


Instalacje fotowoltaiczne – Gdańsk, Sopot, Gdynia i okolice Trójmiasta

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych?

Skontaktuj się z nami:
– odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania
– przestawimy indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb
– umówimy się na darmową wizję lokalną