Panele fotowoltaiczne Viessmann - recenzja

Panele fotowoltaiczne Viessmann – recenzja i opinie

Producent Viessmann jest wiodącym producentem systemów chłodniczych, grzewczych oraz przemysłowych na rynku międzynarodowym, a w jego ofercie znajdują się również moduły fotowoltaiczne, które coraz częściej wybierane są przez inwestorów jako alternatywne źródło energii elektrycznej.

Grupa Viessmann istnieje na rynku od 1917 roku, posiada aż 23 spółki produkcyjne w 12 krajach, spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a ponadto oferuje aż 120 przedstawicielstw handlowych rozmieszczonych na całym świecie.

Dewizą firmy Viessmann jest strategia zrównoważonego rozwoju, co ma bezpośredni wpływ na łączenie ekologii, ekonomii oraz odpowiedzialności społecznej w całym przedsiębiorstwie.

Wysoka jakość modułów fotowoltaicznych Viessmann

Dzięki zastosowaniu standaryzacji procesu kontroli produktów, marka Viessmann gwarantuje swoim klientom moduły o wysokiej wydajności, co ma bezpośredni wpływ na opłacalność zastosowanych rozwiązań podczas budowania przydomowej instalacji. Producent zapewnia optymalną ochronę paneli przed efektem hot spot, a także dobrą pracę całej instalacji nawet w przypadku ich słabego naświetlenia, a co ważne niewielką degradację paneli.

Wydajność modułów fotowoltaicznych zależna jest od jakości szyby przedniej. Produkty marki Viessmann cechują się wysokim uzyskiem energii ze względu na zastosowanie przepuszczalnego szkła, a także niewielką zawartość żelaza i powłokę antyrefleksyjną, co dodatkowo wpływa na większą absorbcję
promieni słonecznych.

Na jakość paneli fotowoltaicznych niewątpliwie wpływa ochrona ogniw. Firma Viessmann w celu przedłużenia żywotności modułów oraz ochrony ogniw stosuje folie z octanu etylowinylu (EVA), która charakteryzuje się znakomitą odpornością na starzenie się materiału oraz wysoką temperaturę.

Bardzo ważnym elementem poprawnego działania modułów jest zniwelowanie zagrożeń mogących wpływać na potencjalne uszkodzenie paneli. Do takiego obszaru zalicza się zastosowanie wysokiej jakości materiałów uszczelniających, mocowanych długotrwale wiążącym klejem, które chronią moduły
przed brudem i wilgocią.

Ponadto ważne jest, aby materiały te były odporne na wahania temperatury oraz promieniowanie UV, aby niwelować naprężenia, które powstają w czasie rozszerzania się połączonych ze sobą materiałów i różnych elementów. Producent zapewnia, że do produkcji jego modułów wykorzystywane są wyłącznie produkty najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo inwestycji.

Produkty marki Viessmann objęte są 12-letnią gwarancją na produkt i 25-letnią gwarancją na wydajność.

Systemy fotowoltaiczne VITOVOLT od Viessmann

Oferowane przez producenta Viessmann moduły Vitovolt 300 dostępne są w dwóch wariantach:
1) czarne moduły monokrystaliczne o nominalnej mocy do 300 Wp (ang. watt peak, czyli wat mocy szczytowej);
2) moduły polikrystaliczne, które złożone są 60 ogniw, których moc nominalna wynosi do 295 Wp.

Producent zapewnia, że wszystkie oferowane przez niego moduły charakteryzują się dodatnią tolerancją mocy, co w praktyce oznacza dodatkową moc, która może sięgać nawet 5 Wp.

Moduły marki Viessmann charakteryzują się nowoczesną estetyką, co udało się uzyskać dzięki zastosowaniu anodowanej, czarnej ramy, czarnej folii oraz bardzo ciemnych ogniw monokrystalicznych.

Panele fotowoltaiczne producenta można instalować zarówno na budynkach jedno i wielorodzinnych, jak i na dachach budynków przemysłowych.

Moduły, które znajdziemy w ofercie producenta Viessmann

1) Moduł monokrystaliczny w srebrnej ramie, którego moc znamionowa wynosi od 300 do 310 Wp. Produkt ten składa się z 60 monokrystalicznych ogniw krzemowych oraz ramy z anodowanego stopu aluminium (w kolorze srebrnym). W przypadku tego modułu wykorzystana została technologia ogniw 5-szynowych, a jego sprawność wynosi do 19%.

2) Moduł monokrystaliczny all black, którego moc znamionowa wynosi 310 Wp oraz składa się ze 120 monokrystalicznych ogniw krzemowych half-cut. Do jego produkcji zastosowana została folia Tedlar, rama z eloksalowanego stopu aluminium (w kolorze czarnym) oraz technologia ogniw 5-szynowych. Sprawność modułu wynosi do 19%.

3) Moduł połówkowy half-cut-cells w srebrnej ramie, którego moc znamionowa wynosi 295 Wp. Moduł charakteryzuje się 120 połówkowymi polikrystalicznymi ogniwami krzemowymi (half-cut), ramą z anodowanego stopu aluminium oraz zastosowaną technologią ogniw 5-szynowych połówkowych. Model ten wyróżnia się podzielonym okablowaniem modułów w celu zapewnienia większej tolerancji na zacienienie. Jego sprawność wynosi do 17,8%.

4) Moduł połówkowy half-cute-cells w ramie srebrnej/czarnej. Moc znamionowa modelu wynosi 310 Wp, został wykonany ze 120 połówkowych monokrystalicznych ogniw krzemowych (half-cut) oraz ramy z anodowanego stopu aluminium (w kolorze srebrnym/czarnym). W przypadku tego modułu zastosowano technologię ogniw 5-szynowych połówkowych oraz jak w przypadku poprzedniego modelu podzielono okablowanie modułów. Sprawność tego modułu wynosi do 19,6%.

Systemy montażowe

Producent zapewnia, że montaż modułów fotowoltaicznych Viessmann jest niezwykle prosty, a wszystkie części montażowe zostały wykonane w taki sposób, aby móc instalować panele na dachach płaskich oraz skośnych. Elementy montażowe wykonano z aluminium lub stali szlachetnej, dzięki czemu są odporne na warunki atmosferyczne. Warto nadmienić, że zarówno haki dachowe, złączki zaciskowe do modułów, jak i pozostałe dodatkowe elementy wyposażenia są zamontowane bezpośrednio w profilu, który stanowi podstawę konstrukcji modułu. W celu ułatwienia montażu producent zastosował połączenia typu
KlickTop
, które można odkręcać w dowolnym momencie.

Certyfikaty jakości i środowiskowe

Producent modułów fotowoltaicznych Viessmann udostępnia informacje o posiadaniu następujących certyfikatów jakości:

  • Certyfikat zgodności z PN-EN ISO 9001:2015 wydawany przez Jednostkę Certyfikującą Systemy Zarządzania UDT-CERT, który jest potwierdzeniem oraz gwarancją najwyższej działalności marki Viessmann Sp. z.o.o. na polskim rynku.
  • Certyfikat zgodności z DIN EN ISO 9001:2015 wydawany przez TÜV Rheinland potwierdzający zgodność z nowymi wymaganiami ISO 9001: 2015.
  • Certyfikat zgodności z Systemem Ekozarządzania i Audytu (EMAS) Unii Europejskiej (jednego z najsurowszych rozporządzeń w obszarze ochrony środowiska).
  • Certyfikat zgodności z DIN EN ISO 14 001:2015-11 (międzynarodowa norma określająca metody wdrażania ogólnego systemu zarządzania środowiskowego).

Ponadto firma Viessmann w 2021 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Diamenty Forbsa 2021” w rankingu polskich przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość w ciągu ostatnich 3 lat oraz została nagrodzona w konkursie „Firma Godna Polecenia”, który wyróżnia najlepiej zarządzane firmy i instytucje w Polsce.


Montaż instalacji fotowoltaicznych – pomorskie

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych?

Skontaktuj się z nami:
– odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania
– przestawimy indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb
– umówimy się na darmową wizję lokalną