Panale fotowoltaiczne Sharp - opis producenta

Panele fotowoltaiczne Sharp – recenzja i opinie

Moduły fotowoltaiczne marki Sharp cieszą się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Niemiecki producent, który posiada ponad 55-letnie doświadczenie na rynku energii słonecznej, do roku 2010 był jednym z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie.

Oferta marki Sharp jest niezwykle bogata – w ich katalogu znajdują się wysokowydajne moduły fotowoltaiczne, które doskonale sprawdzą się w instalacjach domów wolnostojących, instalacjach mieszkalnych, a także przemysłowych/komercyjnych.

Wybierając panele słoneczne Sharp, inwestor stawia na stabilną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, co potwierdza umieszczenie producenta w 2015 r. na liście Tier 1 (system ratingowy dla klasyfikacji producentów modułów fotowoltaicznych opracowany przez Agencję Bloomberg New Energy Finance –
BNEF). Sharp Electronics może pochwalić się również nagrodą z 2016 r. dla najlepszego producenta modułów fotowoltaicznych w kategoriach świadomości marki, wyboru klienta oraz dystrybucji.

Moc i wydajność paneli fotowoltaicznych Sharp

Wydajność modułów fotowoltaicznych opisuje się na podstawie wkładu (energii słońca) do produkcji (energii elektrycznej), natomiast moc panela wyraża się w jednostce Wp (ang. watt peak, czyli wat mocy szczytowej). Pmax oznacza maksymalną moc każdego modułu fotowoltaicznego, przy czym oznaczenie to określa zapewnienie pracy w punkcie mocy maksymalnej (w warunkach testowych).

Jak podaje producent, moduły fotowoltaiczne marki Sharp osiągają wydajność do 19,8%, a modele, które znajdują się w ofercie uzyskują maksymalną moc od 250 Wp do 300 Wp. Warto nadmienić, że firma Sharp w 2013 roku opracowała ogniwo słoneczne o efektywności 44,4%, co daje najwyższy wynik na świecie, natomiast niestety nie spotkamy ich jeszcze w regularnej sprzedaży.

Gwarancja i niezawodność modułów fotowoltaicznych Sharp

Ze względu na to, że moduły fotowoltaiczne montowane są w różnych szerokościach geograficznych, w związku z czym wystawione są na działanie różnych czynników środowiskowych, bardzo ważne jest, aby były wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Panele PV Sharp posiadają II klasę
odporności na pożar
, znoszą duży napór na śnieg i wiatr.

W ofercie marki Sharp znajdują się 2 rodzaje gwarancji:

  • 10-letnią na produkt (gwarancja na brak defektów materiału i ich wykonania)
  • 25-letnią na jednolitą gwarancję wydajności.

Istotną sprawą jest, że firma Sharp od 1968 roku posiada lokalną filię w Europie, co znacznie podnosi jakość oraz szybkość realizowanych zgłoszeń, a także składanych roszczeń gwarancyjnych. Ponadto oferują dostępność do porady lokalnych serwisów technicznych oraz sieci instalatorów.

Certyfikaty jakości i środowiskowe

Producent modułów fotowoltaicznych Sharp udostępnia informacje o posiadaniu następujących certyfikatów jakości:

  • IEC: Wystawiany przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC) za bezpieczeństwo, jakość i trwałość (IEC/EN 61215 i IEC/EN 61730). Certyfikaty nadawane są przez niemieckie organizacje TÜV i VDE.
  • ISO: Certyfikat wystawiany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) za standardy jakości (ISO 9001) oraz standardy środowiskowe (ISO 14001).
  • CE: Certyfikat, który jest deklaracją producenta, że produkt jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej.
  • MCS: Akredytacja sprzedażowa w Wielkiej Brytanii.

Montaż paneli fotowoltaicznych Sharp

Przy wyborze paneli słonecznych nie bez znaczenia jest sposób ich montażu. Producent modułów fotowoltaicznych Sharp oferuje uniwersalne panele, które można zamontować zarówno poziomo, jak i pionowo.

Stosunek ceny do jakości

Bezsprzecznie do kluczowych zalet modułów fotowoltaicznych firmy Sharp jest odpowiedni stosunek jakości do ceny. Ponadto panele PV marki Sharp posiadają antyrefleksyjną powłokę, która podnosi wydajność oraz sprawność działania modułów. Producent oferuje produkty, które są przystosowane zarówno do montażu poziomego, jak i pionowego.

Nie bez znaczenia jest również pozycja producenta na rynku. Wieloletnie doświadczenie, trzymanie określonych standardów, a także możliwość testowania różnych technologii i stabilne wyniki handlowe świadczą o wysokiej jakości oferowanych produktów oraz zaufaniu klientów.


Fotowoltaika – Gdańsk, Sopot, Gdynia i okolice Trójmiasta

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych?

Skontaktuj się z nami:
– odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania
– przestawimy indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb
– umówimy się na darmową wizję lokalną