PANELE SŁONECZNE
– Gdańsk, Sopot, Gdynia,
Trójmiasto | pomorskie

oszczędność i wygoda w Twoim domu

Dlaczego warto zainwestować w panele słoneczne?

Poznaj korzyści, które zagwarantuje Ci własna instalacja fotowoltaiczna:Dużo niższy rachunek za prąd

Gospodarstwa domowe mogą liczyć na obniżenie rachunku za prąd nawet do 80%. W gospodarstwach rolnych oszczędność to nawet kilka tysięcy złotych.

Zwrot kosztów instalacji fotowoltaicznej

Inwestycja w panele słoneczne w końcu staje się opłacalna – dzięki dotacjom oraz wysokiej wydajności instalacji fotowoltaicznej koszt inwestycyjny szybko się zwraca.

Rosnące ceny energii elektrycznej

Jeżeli zdecydujesz się na panele słoneczne już dzisiaj, to uniezależnisz się od tradycyjnych dostawców i unikniesz kosztów związanym ze stale rosnącymi cenami energii elektrycznej.


Instalacje fotowoltaiczne dla domu
w województwie pomorskim

Wybierając panele słoneczne dostajemy wiele benefitów finansowych, środowiskowych oraz osobistych. Jednak wybór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej nie jest prosty. Każda instalacja powinna składać się z 3 elementów z czego każdy odrębnie powinien zapewniać odpowiednią jakość:

  • paneli
  • baterii
  • inwertera

Panele słoneczne dobrej jakości mają liniową charakterystykę spadku sprawności, dzięki czemu dłużej funkcjonują z oczekiwaną efektywnością. Tanie modele będą zdecydowanie szybciej tracić na wydajności, więc myśląc o własnej przydomowej elektrowni zwyczajnie nie opłaca się oszczędzać na jakości komponentów. Dlatego też nasze instalacje fotowoltaiczne budowane są z komponentów najwyższej jakości z myślą o bezawaryjnym jej użytkowaniu przez minimum 25 lat.

Wiemy jak ważna jest dla Ciebie jakość Twojej planowanej instalacji fotowoltaicznej. Chcemy, abyś zaufał naszemu doświadczeniu i podejściu do współpracy z naszymi Klientami.

8 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej z ASEB Solar SystemDarmowa konsultacja

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz kontaktowy, a odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Wstępna wycena i projekt

Jeśli będziesz zainteresowany współpracą, podczas rozmowy zadamy Ci kilka pytań, które posłużą nam do wykonania wstępnego kosztorysu inwestycji. Do rozmowy przygotuj rachunek za prąd lub sprawdź zużycie roczne energii elektrycznej w miejscu inwestycji.

Projektowanie instalacji fotowoltaicznej

Wywiad przeprowadzony podczas rozmowy pozwoli nam również na wykonanie poglądowego projektu instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do miejsca inwestycji. Bierzemy pod uwagę szereg czynników wpływających na efektywność dostarczania energii elektrycznej, aby osiągnąć jak największe jej uzyski. Jeśli wycena i projekt zostaną zaakceptowane przechodzimy do kroku 4.

Darmowa wizja lokalna

Odwiedzimy Cię w Twoim domu lub firmie, żeby porozmawiać na temat projektu, pobrać wymiary inwestycji oraz sprawdzić warunki techniczne, które są niezbędne do odpowiedniego montażu instalacji fotowoltaicznej.

Wybór finansowania

Zdecydujesz w jaki sposób ma zostać sfinansowana Twoja inwestycja. Pamiętaj, że możesz liczyć na naszą pomoc w zorganizowaniu formalności do pozyskania dofinansowania lub kredytu/leasingu.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Nasi doświadczeni pracownicy zadbają o to, aby instalacja fotowoltaiczna została odpowiednio i sprawnie zamontowana. Wszelkie prace są wykonywane przy zachowaniu najwyższych standardów i wymaganych certyfikatów.

Podłączenie do sieci

Zorganizujemy za Ciebie również wszelkie formalności związane z przyłączeniem instalacji do sieci, abyś jak najszybciej mógł korzystać z dobrodziejstw własnej instalacji fotowoltaicznej!

Obsługa serwisowa

Ten etap pozostaje zwykle jedynie w naszej umowie z klientem określającej warunki gwarancji, ponieważ nasze instalacje nie wymagają serwisowania, natomiast w przypadku jakichkolwiek problemów możesz liczyć na naszą pomoc.


„Mój prąd” – zyskaj 5000 zł

Z powodu stale rosnących cen energii elektrycznej coraz więcej polskich gospodarstw domowych, decyduje się na instalację paneli słonecznych jako główne źródło energii. Każdy kto posiada status prosumenta ma możliwość skorzystania z dotacji, ulg podatkowych jak i tanich kredytów.

Firma Aseb Solar System dokona wszelkich formalności związanych z pozyskaniem dotacji do instalacji fotowoltaicznych.

Dowiedz się z jakich jeszcze form dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej możesz skorzystać:

Wasze pytania i odpowiedzi

Nachylenie i usytuowanie paneli słonecznych

Usytuowanie i nachylenie paneli słonecznych – jakie znaczenie ma?

Prawidłowy montaż oraz usytuowanie paneli fotowoltaiczny ma znaczący wpływ na poprawne działanie, oraz wydajność instalacji.

Panele słoneczne na dachu czy na ziemi?

Panele fotowoltaiczne na dachu czy na ziemi?

Efektywność pracy modułów fotowoltaicznych zależy w dużej mierze od ich umiejscowienia, dlatego przed rozpoczęciem inwestycji należy podjąć decyzję czy panele…

Ile lat działają panele słoneczne?

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych i co na nią wpływa?

Mówiąc o żywotności paneli fotowoltaicznych, a konkretniej o spadku ich wydajności mamy na myśli spadek stopniowy. Średnio w ciągu roku ogniwa fotowoltaiczne tracą 0,5% swojej wydajności

Czy panele fotowoltaiczne się opłacają?

Coraz niższe koszty wytwarzania paneli fotowoltaicznych, większa wydajność i rosnące ceny prądu jednoznacznie dają jedną odpowiedź. Tak to się opłaca. Nie zapominajmy też, że wartość nieruchomości wzrasta, a same panele słoneczne praktycznie nie tracą na wartości. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się w kilka lat.

Ile energii produkuje instalacja fotowoltaiczna?

Obecnie monitorujemy instalację fotowoltaiczną o mocy 10 kW podłączoną do sieci 03/06/2020 skierowaną na południe. Miejsce instalacji niezacienione. W ciągu 11 dni wyprodukowała 702.12 kWh.

Czy można łączyć dotacje “Mój prąd” z “Czyste powietrze” ?

W obu dotacjach można uzyskać 5 tys zł na panele fotowoltaiczne. Niestety nie można łączyć obu programów, więc jeśli wybierzesz  “Mój prąd” to nie można już skorzystać z dotacji “Czyste powietrze” na fotowoltaikę. Jedynie składanie wniosku zostało zintegrowane. Składając wniosek o dofinansowanie “Czyste powietrze” można wnioskować o dotację “Mój prąd”.

Czy prąd wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną jest w całości dla mnie ?

Niestety nie, choć z reguły wykorzystujemy ok. 70%-80% energii. Dla instalacji od 2-10 kW oddajemy 20% wyprodukowanej energii. Dla instalacji powyżej 10kW do 50 kW oddajemy 30% energii.

Jak dużej instalacji fotowoltaicznej potrzebuję?

Najprościej jest skorzystać z naszego kalkulatora fotowoltaicznego. Przykładowo można podać, że dla gospodarstwa domowego gdzie zużycie roczne wynosi 5000 kWh, moc paneli słonecznych powinna wynosić 6,3kWp. Oznacza to, że na każde 1000 kWH należy dobrać około 1,25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.


Doradzimy w wyborze paneli słonecznych

Panele słoneczne to najważniejszy element każdej instalacji fotowoltaicznej, lecz źle zestawione z innym elementami instalacji mogą działać nieoptymalnie.