PANELE SŁONECZNE
– Gdańsk, Sopot, Gdynia,
Trójmiasto | pomorskie
oszczędność i wygoda w Twoim domu
Instalacje fotowoltaiczne dla domu
w województwie pomorskim
Wybierając panele słoneczne dostajemy wiele benefitów finansowych, środowiskowych oraz osobistych. Jednak wybór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej nie jest prosty. Każda instalacja powinna składać się z 3 elementów z czego każdy odrębnie powinien zapewniać odpowiednią jakość:
- paneli
- baterii
- inwertera
Panele słoneczne dobrej jakości mają liniową charakterystykę spadku sprawności, dzięki czemu dłużej funkcjonują z oczekiwaną efektywnością. Tanie modele będą zdecydowanie szybciej tracić na wydajności, więc myśląc o własnej przydomowej elektrowni zwyczajnie nie opłaca się oszczędzać na jakości komponentów. Dlatego też nasze instalacje fotowoltaiczne budowane są z komponentów najwyższej jakości z myślą o bezawaryjnym jej użytkowaniu przez minimum 25 lat.
Zalety instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu:
Wiemy jak ważna jest dla Ciebie jakość Twojej planowanej instalacji fotowoltaicznej. Chcemy, abyś zaufał naszemu doświadczeniu i podejściu do współpracy z naszymi Klientami.
Dlatego rozpisaliśmy w proces 8 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej według którego każdorazowo działamy. Sprawdź jak wspólnie z Tobą przejdziemy przez proces budowy Twojej własnej instalacji fotowoltaicznej.

Wasze pytania i odpowiedzi

Usytuowanie i nachylenie paneli słonecznych – jakie znaczenie ma?
Prawidłowy montaż oraz usytuowanie paneli fotowoltaiczny ma znaczący wpływ na poprawne działanie, oraz wydajność instalacji.

Panele fotowoltaiczne na dachu czy na ziemi?
Efektywność pracy modułów fotowoltaicznych zależy w dużej mierze od ich umiejscowienia, dlatego przed rozpoczęciem inwestycji należy podjąć decyzję czy panele…
Czy panele fotowoltaiczne się opłacają?
Coraz niższe koszty wytwarzania paneli fotowoltaicznych, większa wydajność i rosnące ceny prądu jednoznacznie dają jedną odpowiedź. Tak to się opłaca. Nie zapominajmy też, że wartość nieruchomości wzrasta, a same panele słoneczne praktycznie nie tracą na wartości. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się w kilka lat.
Ile energii produkuje instalacja fotowoltaiczna?
Obecnie monitorujemy instalację fotowoltaiczną o mocy 10 kW podłączoną do sieci 03/06/2020 skierowaną na południe. Miejsce instalacji niezacienione. W ciągu 11 dni wyprodukowała 702.12 kWh.
Czy można łączyć dotacje “Mój prąd” z “Czyste powietrze” ?
W obu dotacjach można uzyskać 5 tys zł na panele fotowoltaiczne. Niestety nie można łączyć obu programów, więc jeśli wybierzesz “Mój prąd” to nie można już skorzystać z dotacji “Czyste powietrze” na fotowoltaikę. Jedynie składanie wniosku zostało zintegrowane. Składając wniosek o dofinansowanie “Czyste powietrze” można wnioskować o dotację “Mój prąd”.
Czy prąd wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną jest w całości dla mnie ?
Niestety nie, choć z reguły wykorzystujemy ok. 70%-80% energii. Dla instalacji od 2-10 kW oddajemy 20% wyprodukowanej energii. Dla instalacji powyżej 10kW do 50 kW oddajemy 30% energii.
Jak dużej instalacji fotowoltaicznej potrzebuję?
Najprościej jest skorzystać z naszego kalkulatora fotowoltaicznego. Przykładowo można podać, że dla gospodarstwa domowego gdzie zużycie roczne wynosi 5000 kWh, moc paneli słonecznych powinna wynosić 6,3kWp. Oznacza to, że na każde 1000 kWH należy dobrać około 1,25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.
Doradzimy w wyborze paneli słonecznych
Panele słoneczne to najważniejszy element każdej instalacji fotowoltaicznej, lecz źle zestawione z innym elementami instalacji mogą działać nieoptymalnie.