PANELE SŁONECZNE
– Gdańsk, Sopot, Gdynia,
Trójmiasto | pomorskie

oszczędność i wygoda w Twoim domu

Instalacje fotowoltaiczne dla domu
w województwie pomorskim

Wybierając panele słoneczne dostajemy wiele benefitów finansowych, środowiskowych oraz osobistych. Jednak wybór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej nie jest prosty. Każda instalacja powinna składać się z 3 elementów z czego każdy odrębnie powinien zapewniać odpowiednią jakość:

  • paneli
  • baterii
  • inwertera

Panele słoneczne dobrej jakości mają liniową charakterystykę spadku sprawności, dzięki czemu dłużej funkcjonują z oczekiwaną efektywnością. Tanie modele będą zdecydowanie szybciej tracić na wydajności, więc myśląc o własnej przydomowej elektrowni zwyczajnie nie opłaca się oszczędzać na jakości komponentów. Dlatego też nasze instalacje fotowoltaiczne budowane są z komponentów najwyższej jakości z myślą o bezawaryjnym jej użytkowaniu przez minimum 25 lat.

Zalety instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu:

Wyższa wartość nieruchomości

Bezawaryjność paneli słonecznych, prawie zerowy spadek wydajności i fakt, że panele słoneczne finansują się same, podnosi wartość naszego domu.

Bezobsługowość

Praca instalacji fotowoltaicznej jest w pełni zautomatyzowana.

Atrakcyjne dotacje i tanie kredyty

Dużą część kosztów instalacji fotowoltaicznej można sfinansować z programu „Mój prąd”. Ciekawą ofertą są również tanie kredyty. Sprawdź jakie są możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznej.

Jak działamy?

Wiemy jak ważna jest dla Ciebie jakość Twojej planowanej instalacji fotowoltaicznej. Chcemy, abyś zaufał naszemu doświadczeniu i podejściu do współpracy z naszymi Klientami.

Dlatego rozpisaliśmy w proces 8 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej według którego każdorazowo działamy. Sprawdź jak wspólnie z Tobą przejdziemy przez proces budowy Twojej własnej instalacji fotowoltaicznej.

„Mój prąd” – zyskaj 5000 zł

Z powodu stale rosnących cen energii elektrycznej coraz więcej polskich gospodarstw domowych, decyduje się na instalację paneli słonecznych jako główne źródło energii. Każdy kto posiada status prosumenta ma możliwość skorzystania z dotacji, ulg podatkowych jak i tanich kredytów.

Firma Aseb Solar System dokona wszelkich formalności związanych z pozyskaniem dotacji do instalacji fotowoltaicznych.

Dowiedz się z jakich jeszcze form dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej możesz skorzystać:

Wasze pytania i odpowiedzi

Nachylenie i usytuowanie paneli słonecznych

Usytuowanie i nachylenie paneli słonecznych – jakie znaczenie ma?

Prawidłowy montaż oraz usytuowanie paneli fotowoltaiczny ma znaczący wpływ na poprawne działanie, oraz wydajność instalacji.

czytaj więcej…

Panele słoneczne na dachu czy na ziemi?

Panele fotowoltaiczne na dachu czy na ziemi?

Efektywność pracy modułów fotowoltaicznych zależy w dużej mierze od ich umiejscowienia, dlatego przed rozpoczęciem inwestycji należy podjąć decyzję czy panele…

czytaj więcej…

Ile lat działają panele słoneczne?

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych i co na nią wpływa?

Mówiąc o żywotności paneli fotowoltaicznych, a konkretniej o spadku ich wydajności mamy na myśli spadek stopniowy. Średnio w ciągu roku ogniwa fotowoltaiczne tracą 0,5% swojej wydajności

czytaj więcej…

Czy panele fotowoltaiczne się opłacają?

Coraz niższe koszty wytwarzania paneli fotowoltaicznych, większa wydajność i rosnące ceny prądu jednoznacznie dają jedną odpowiedź. Tak to się opłaca. Nie zapominajmy też, że wartość nieruchomości wzrasta, a same panele słoneczne praktycznie nie tracą na wartości. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się w kilka lat.

Ile energii produkuje instalacja fotowoltaiczna?

Obecnie monitorujemy instalację fotowoltaiczną o mocy 10 kW podłączoną do sieci 03/06/2020 skierowaną na południe. Miejsce instalacji niezacienione. W ciągu 11 dni wyprodukowała 702.12 kWh.

Czy można łączyć dotacje “Mój prąd” z “Czyste powietrze” ?

W obu dotacjach można uzyskać 5 tys zł na panele fotowoltaiczne. Niestety nie można łączyć obu programów, więc jeśli wybierzesz  “Mój prąd” to nie można już skorzystać z dotacji “Czyste powietrze” na fotowoltaikę. Jedynie składanie wniosku zostało zintegrowane. Składając wniosek o dofinansowanie “Czyste powietrze” można wnioskować o dotację “Mój prąd”.

Czy prąd wyprodukowany przez instalację fotowoltaiczną jest w całości dla mnie ?

Niestety nie, choć z reguły wykorzystujemy ok. 70%-80% energii. Dla instalacji od 2-10 kW oddajemy 20% wyprodukowanej energii. Dla instalacji powyżej 10kW do 50 kW oddajemy 30% energii.

Jak dużej instalacji fotowoltaicznej potrzebuję?

Najprościej jest skorzystać z naszego kalkulatora fotowoltaicznego. Przykładowo można podać, że dla gospodarstwa domowego gdzie zużycie roczne wynosi 5000 kWh, moc paneli słonecznych powinna wynosić 6,3kWp. Oznacza to, że na każde 1000 kWH należy dobrać około 1,25 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.


Doradzimy w wyborze paneli słonecznych

Panele słoneczne to najważniejszy element każdej instalacji fotowoltaicznej, lecz źle zestawione z innym elementami instalacji mogą działać nieoptymalnie.