FOTOWOLTAIKA DLA BIZNESU – Gdańsk, Sopot, Gdynia | Trójmiasto | pomorskie


bądź samowystarczalny energetycznie | oszczędzaj na energii i inwestuj w rozwój firmy |
zadbaj o wizerunek ekologicznego przedsiębiorstwa

Fotowoltaika dla firm:
Gdańsk, Sopot, Gdynia
Trójmiasto i okolice | pomorskie

Obecnie najkorzystniejsze źródło energii odnawialnej.

Dlaczego?

Firma staje się samowystarczalna energetycznie

Oszczędzasz na energii elektrycznej, a zaoszczędzone pieniądze inwestujesz w rozwój firmy

Dbasz o wizerunek ekologicznego przedsiębiorstwa

Rosnące ceny prądu dla firm

Celem Urzędu Regulacji Energetyki jest kontrolowanie tego, aby ceny prądu dla osób indywidualnych były racjonalne. Inaczej dzieje się w przypadku taryf dla przedsiębiorców, którzy nie podlegają już takiej ochronie. Ceny prądu dla firm reguluje bowiem rynek. Prąd dla firm jest droższy niż dla gospodarstw domowych, ponieważ ceny prądu dla biznesu ustalane są indywidualnie przez przedsiębiorstwa zajmujące się obrotem energii elektrycznej. Tych stawek nie kontroluje już żaden urząd, stąd spółki energetyczne potrafią wykorzystać tą sytuację, aby zwiększyć swoją marżę ze sprzedaży prądu.

Przedsiębiorcy szukają oszczędności i optymalnych rozwiązań


Według wyników analiz opublikowanych przez Instytut Energii Odnawialnej w raporcie „Prognoza cen energii elektrycznej do 2040 roku” (w którym wykorzystane zostały dane zawarte w następujących rządowych projektach: „Krajowy plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030” oraz scenariuszach Polityki Energetyczno-Klimatycznej) wzrost kosztów produkcji energii elektrycznej jest nieunikniony i będzie trwałym trendem w ciągu 20 najbliższych lat.


SOLAR POWER EUROPE


Liczby mówią same za siebie

Według raportu Solar Power Europe na lata 2019-2023 przewiduje się, że EU doda prawie 50GW i będzie funkcjonować 180 GW elektrowni słonecznych do końca 2023 roku.

Perspektywy rozwoju energii odnawialnej w Polsce są niezwykle optymistyczne. 1 października 2020 roku według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych, moc zainstalowana fotowoltaiki w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wyniosła aż 2682,7 MW, a do końca roku powinna się zbliżyć do 4 GW.

Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. z dnia 8 września 2020 r. przewiduje znaczący wzrost zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych, tj. ok. 5-7 GW w 2030 roku i ok. 10-16 GW w 2040 roku.

20%

Wzrost zapotrzebowania na energie słoneczną


7GW

Moc planowanej zainstalowanej fotowoltaiki do 2030 roku w Polsce


500k

Ilość miejsc pracy do 2030 roku

Aktualne dane na temat rozwoju fotowoltaiki w Europie i Polsce na lata 2020-2040

Jak działamy?

Wiemy jak ważna jest dla Ciebie jakość Twojej planowanej instalacji fotowoltaicznej. Chcemy, abyś zaufał naszemu doświadczeniu i podejściu do współpracy z naszymi Klientami.

Dlatego rozpisaliśmy w proces 8 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej według którego każdorazowo działamy. Sprawdź jak wspólnie z Tobą przejdziemy przez proces budowy Twojej własnej instalacji fotowoltaicznej.

Wasze pytania i odpowiedzi

Program „Prosument 2” dotacje na mikroinstalacje

Od lipca 2019 roku firmy mogą również skorzystać z dotacji na mikroinstalacje.

czytaj więcej…

Nachylenie i usytuowanie paneli słonecznych

Usytuowanie i nachylenie paneli słonecznych – jakie znaczenie ma?

Prawidłowy montaż oraz usytuowanie paneli fotowoltaiczny ma znaczący wpływ na poprawne działanie, oraz wydajność instalacji.

czytaj więcej…

farma fotowoltaiczna w Trójmieście

Co to jest farma fotowoltaiczna?

Elektrownia fotowoltaiczna to nic innego jak tysiące paneli zamontowanych na gruncie, w których zachodzi zjawisko fotoelektryczne pozwalające na produkcję energii.

czytaj więcej…


Doradzimy w wyborze paneli słonecznych

Panele słoneczne to najważniejszy element każdej instalacji fotowoltaicznej, lecz źle zestawione z innym elementami instalacji mogą działać nieoptymalnie.